Pages Menu
Categories Menu

Doradztwo

Doradztwo

Doradztwo

W wielu miejscach można trafić na doradców, którzy oferują usługi tylko jednego banku. Zdarzają się również tacy, którzy promują oferty wszystkich banków. Jednak ludziom potrzebni są również specjaliści, którzy przynajmniej trochę znają rynek pożyczkowy. Warto o tym wiedzieć, bo to właśnie na tym polu jest najwięcej wymuszeń i nieuczciwości, ponieważ tych firm nikt nie kontroluje.

Banki podlegają nadzorowi bankowemu, zaś firmy pożyczkowe nie podlegają nikomu. Dlatego wiele tragedii ludzkich, gdzie licytowane są majątki, ponieważ ludzie toną w długach, jest z powodu tego, że ktoś nie przeczytał zbyt dobrze umowy i nie wiedział, że zaraz po zakończeniu terminu płatności zaczynają się gigantyczne odsetki. Choć trudno przewidzieć kłopoty związane z płatnością, bardzo łatwo jest przewidzieć, że jeśli w ogóle mamy trudną sytuację finansową, to ona się nie zmieni z powodu wzięcia pożyczki i trzeba doliczyć do comiesięcznych opłat również obciążenie ratami pożyczki.

W naszej firmie doradcy zajmują się kompleksowo rozplanowaniem wydatków i wyliczeniem, jaka rata będzie najlepsza dla danego budżetu. To bardzo ważne, ponieważ tylko wtedy dana osoba ma szansę na regularne spłacanie pożyczki czy kredytu, gdy będzie na tyle dobrze rozplanowana płatność, żeby zmieścić się w comiesięcznych dochodach. Każdy doradca bierze pod uwagę ilość osób w rodzinie, podstawowe możliwości żywieniowe, żeby rodzina nie została bez środków do życia i to, co zostanie, by można było zmieścić się w racie, bez dodatkowych problemów.

Artykuł napisany przez: