Pages Menu
Categories Menu

Jak nie wpasc w dlugi

Jak nie wpasc w dlugi

Często dwie lub więcej osób właścicielem i prowadzenia działalności gospodarczej ze sobą. Jeżeli jeden właściciel dostaje rozwód, drugi właściciel nagle znalazł się (lub siebie) w trudnym miejscu. Zapisy biznesu – zwłaszcza jej zyski lub losses– mogą być kontrolowane w przypadku rozwodu. Małżonek właściciela prawdopodobnie będzie ubiegać się o zainteresowanie w branży i może próbować wywierać kontrolę zarządczą. Podobnie, jeśli właściciel umiera, albo chce się, co powinien on otrzymywać? Jak wycenia firma? Jaki jest obowiązkiem pozostałych właścicieli? Jeśli mają zamiar „wykupić” odchodzącego właściciela, który ustala cenę i warunki?

Umowa buy-sell znany również jako umowy wykupu, to umowa pomiędzy właścicielami firmy, która dotyczy tego, co dzieje się, kiedy właściciel umiera lub opuszcza firmę. Można również regulować to, co dzieje się z zainteresowaniem jego właściciela, jeżeli rozwodów właściciela. W stanach jak Kalifornia własności społeczności posiadających umowę, co dzieje się z zainteresowaniem jego właściciela w przypadku rozwodu może mieć kluczowe znaczenie dla przetrwania firmy. Nieobecny umowy przedślubne, wszystkie nieruchomości uzyskanej w trakcie małżeństwa we wspólnocie państw własności należy do małżonków jednakowo. Umowa buy-sell dla właścicieli firm, która obejmuje rozwody właścicieli „może być traktowane jako przedślubne porozumienia pomiędzy partnerami biznesowymi.

To ma sens dla właścicieli firm, którzy nie są małżeństwem, ale planują małżeństwa poważnie rozważyć umowy przedślubne. Treść umowy przedślubne jest różna, ale zazwyczaj zawiera przepisy dotyczące podziału majątku i oblubieńczej wsparcia w przypadku rozpadu małżeństwa. Mając jeden przed małżeństwem nie znaczy, że jesteś bez serca skąpca; oznacza to, że mają duże znaczenie ekonomiczne.
Artykuł napisany przez: