Pages Menu
Categories Menu

Kredyt na budowe domu – ile potrzebujemy

Kredyt na budowe domu - ile potrzebujemy

US-brytyjski decyzja o inwazji na Irak, z drugiej strony, co znajduje odzwierciedlenie wbrew widoku udostępnionym przez 11 spośród 15 członków Rady, jak najlepiej reagować na zagrożenie bronią masowego rażenia. Zważywszy, że precedensy Afryki Zachodniej i Kosowo powinno prowadzić do ponownego rozpatrzenia weta (lub groźby weta) w takich wykazania kryzysów humanitarnych, iracki precedensu bezpośrednio kwestionuje moc Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby umieszczać żadnych ograniczeń dotyczących suwerenności narodowej, jeśli chodzi o wdrażanie siła w odczuwanego przez siebie interesu narodowego. Ponieważ te ograniczenia są sercem całego przedsiębiorstwa powojennej wielostronnego zarządzania, iracki precedensu kwestionuje samą racją bytu ONZ.

Rzeczywiście, gwałcicielami powiedział tego wprost. Chociaż Rozdzielczość 1441 pobierana Irakowi naruszeń reżimu rozbrojenia nałożonej na nią w 1991 roku, kierowana że brak wyłącznie przez podjęciem decyzji „w celu ustanowienia wzmocnionej system inspekcji” i zapewnienie, że w przypadku niezadowalającej zgodności Rada być zwołane niezwłocznie ” w celu rozważenia sytuacji „, a ostrzeżenie Iraku” poważnymi konsekwencjami „gdyby nie było” nieustannego naruszania swoich zobowiązań „Rezolucja stwierdza, podkreślając, że” Rada będzie nadal zajmować się tą sprawą. ” Jak mógłby Pan Goldsmith, brytyjski prokurator generalny, Wnioskuję z tego, że chociaż istnieje obowiązek zwołać Radę „do rozpatrzenia tej sprawy, zanim zostanie podjęta akcja … dalej [wojskowych] działania można podjąć [przez Członka] bez nowej rezolucji Rady „, a ponadto, że” wszystko, co jest rozdzielczość 1441 wymaga raportowania i omówienie przez Radę Bezpieczeństwa niepowodzeń w Iraku, ale nie wyraźne dalsze Decyzję zezwalającą na siłę „.

Proponując swój plan trzypunktowy prof Ubój zauważa, że ??ONZ „jest forum, w którym prawdziwy wielostronny proces decyzyjny musi mieć miejsce.” Lord Goldsmith, jednak widzi ONZ jako apt miejsce dla wielostronnych dyskusji, ale na pewno nie dla wielostronnej kontroli nad działaniami suwerenne państwa mogą chcieć podjąć w dążeniu do ich bezpieczeństwa narodowego.
Artykuł napisany przez: